Історія

ASB – федерація робітників-самаритян – німецька організація з надання медичної та соціальної допомоги, яка веде діяльність у таких сферах як цивільний захист, рятувальні послуги та послуги соціальної допомоги. Будучи неполітичною та нерелігійною організацією, ASB з часу свого заснування у 1888 році демонструвала високу послідовність та надійність.

Ми допомагаємо усім людям – незважаючи на їхню політичну, етнічну, національну чи релігійну приналежність. Ми надаємо невідкладну та пряму допомогу всім, хто потребує нашої підтримки.

З часу свого заснування у 1888 році ASB – німецькою ця назва означає “Федерація робітників-самаритян” – надає послуги, орієнтовані на потреби людей, включаючи допомогу літнім людям, рятувальні послуги та послуги невідкладної допомоги, допомогу дітям та молоді, підтримку людям з фізичними вадами та тим, хто страждає від психічних проблем, а також Допомогу закордоном, освіту дорослих та додаткову освіту. У рамках Допомоги закордоном ASB займається переважно допомогою у екстремальних ситуаціях, зменшенням наслідків стихійних лих, а також відновленням та співпрацею у Центральній та Східній Європі.

Будь-яка людина, що бажає бути залученою у волонтерьку роботу, знайде для себе відповідні можливості в ASB, наприклад, зможе стати частиною команди цивільного захисту чи парамедиком, відвідувати літніх людей чи стати інструктором з читання, допомагати з дресируванням собак, бути шкільною медсестрою чи членом Команди Невідкладної Допомоги Самаритян (FAST), яка є підрозділом швидкого реагування ASB для надання міжнародної допомоги. ASJ – незалежна асоціація молоді ASB, пропагує соціальне залучення дітей та молоді.

Більше 1,2 мільйони людей у Німеччині поділяють гуманітарні та демократичні принципи ASB та підтримують нашу неприбуткову асоціацію своїм членством та особистими зобовязаннями. ASB є частиною 16 регіональних асоціацій, має більше 200 місцевих відділень та асоційована близько з 120 неприбутковими організаціями. Ми вдячні за їхню підтримку — без них багато з наших проектів були б неможливими.

Те, що в майбутньому мало стати ASB, розпочиналося у 1888 році у Берліні шістьома теслями. У час, коли не було ні регулювань з безпеки праці, ні невідкладних рятувальних послуг і робітники часто отримували жахливі травми, наші засновники успішно започаткували перші «Навчальні курси з Невідкладної Допомоги після Нещасного Випадку», незважаючи на значний опір. У 1909 році перші Arbeiter-Samariter-Gruppen (Групи Робітників-Самаритян) з усієї Німеччини сформували ASB. Будучи благодійною організацією, ASB також вважає себе активістом у соціально-політичних питаннях. ASB має свою позицію з актуальних питаль та підтримує контакти з членами Бундестагу (нижня палата Німецького парламенту) та Європейського Парламенту, а також з міністрами та іншими інституціями.