Навчальний тренінг “Пошук людини у природньому середовищі”

У неділю, 6 травня 2018 року, члени Криворізького загону “Спілки Самаритян-Кінологів України” взяли участь у тренінгу “Пошук людей в природному середовищі”, організованому спільно з криворізькою пошуковою групою “ПОШУК-КР”. У заході взяли участь два розрахунки – Климовська Вікторія і Конні, Данильчук Олена і Жужа.
За легендою, 4 травня 2018 року чоловік, який вийшов з прохідної кар’єра “Південний” (р-н Карнаватка) і прямував до зупинки через ліс, заблукав. Він встиг повідомити рідним, що не може знайти дорогу додому. Йому на зустріч вийшли син і дочка, розділившись для пошуку батька. До вечора додому не повернувся ніхто з трьох. Телефонний зв’язок був відсутній.
Координатори загону, який прибув на місце, розгорнули табір. Попередньо, спільно з поліцією, було проведене опитування родичів, зібрана максимально доступна інформація про “загублених” і можливе місце їхнього знаходження. Було проведено роботу з вивчення місцевості за допомогою карт. У результаті підготовчої роботи зона пошуку була розділена на три ділянки, кожна з яких являла собою прямокутник приблизно 200 х 250м. З огляду на рельєф, напрямок вітру і обмежену кількість учасників пошуку, були сформовані групи. Ділянки для кінологів були виділені по флангам, що дало можливість максимально використовувати напрямок вітру, а також захоплювати територію, що прилягає до основної зони пошуку, але є складною для прочісування людьми. На ділянках кожної групи з кінологічними розрахунками таки знаходилися умовно-постраждалі, яких і виявили собаки. Густа, місцями непрохідна, рослинність, висока, практично зросту собаки, трава, яри, ями та інші нерівності рельєфу ускладнювали пересування як собак, так і провідників. Обидві собаки з завданням справились, хоч і добиралися до постраждалих немислимими шляхами. Так, наприклад, Жужа, замість того, що б пройти по низині, пройшла крізь кущі (як описав статист). Конні, виявивши свого “загубленого” у глибокому та вузькому яру, спочатку позначила згори, але потім вирішила скочити до людини і “реанімувати” її, що в даному конкретному випадку можна не вважати помилкою. Таким чином, під час пошукової операції були виявлені постраждалі, двом з яких була надана домедична допомога. Всі троє в подальшому були передані медикам. Після виявлення останнього з загублених, пошукову операцію було завершено.

Це була відмінна можливість перевірити, як собаки будуть себе вести серед великої кількості людей, розсіяних по зоні пошуку, адже кожна група працювала самостійно. Жужа, за звичкою, відразу обнюхала (перерахувала) всіх членів своєї групи на старті, періодично проходячи від крайнього правого до  крайнього лівого (провідник ішов посередині). При цьому, вона не відволікалася на цих людей і не виходила зі стану пошуку, зрідка віддаляючись в чужий квадрат, але відразу відзивалася провідником. Конні до людей ставиться більш уважно і зацікавлено, але зі стану пошуку також не виходить. Безперечно, це пройде з досвідом, тим більше, також не можна ігнорувати відмінності кожної з пород. Тому вважаємо, що Конні також склала тест на “відмінно”.

Нам дуже пощастило попрацювати у такому великому колективі і в таких чудових умовах для пошуку. Є ще ідеї на майбутнє, тільки б зібратися ….