Тестування кінологів і собак-рятувальників за нормативом ASB

Традиційно тест проходив на кінологічній базі Укртрансу – у штаб-квартирі нашої кінологічної рятувальної організації ССКУ.
До київської команди кінологів-рятувальників долучилися рятувальні розрахунки з Кривого Рогу, Львова та Павлоградська команда у складі 5 рятувальників.
Така різноманітність представлених команд дала можливість судді Детлефу Кюну простажувати майбутніх суддів ASB в Україні: Ларису Борисенко, Валерія Радченка та Анатолія Трубчанінова.
У перший же день тесту Детлеф провів семінар з теорії рятувальної роботи. Теорія включає дуже багато питань і складається з 10 розділів. Кінолог-рятувальник, який працює на пошуку, повинен знати і вміти дуже багато всього, включаючи домедичну допомогу, медичну допомогу собаці, орієнтування на місцевості, уміння читати карти, користуватися рацією, уміти читати різні спеціальні знаки різноманітних рятувальних служб і т. п.
Загалом, було дуже пізнавально та цікаво, особливо для тих рятувальників-початківців, хто вчився у Детлефа вперше. До слова, Детлеф Кюн з великою готовністю не вперше приїжджає в Україну! Кожен його візит для нас безцінний у плані нових знань і набуття досвіду роботи міжнародних рятувальних розрахунків. Детлеф кожного разу багато уваги приділяє і теорії, і практиці, з готовністю дає індивідуальні поради і часто, якщо дозволяє час, проводить тренінги з нашими собаками. Минулого та позаминулого разу він багато уваги приділяв нам з Карі, показував як правильно відпрацьовувати позначення і вправи в полі на висили. Це допомогло нам успішно здати з Карі клас А на тесті ІРО. Думаю, що дівчата зі мною погодяться – Детлеф нам дуже допомагає! Величезна йому подяка! 🙂
Хочу подякувати за відмінну роботу статистам хлопцям та дівчатам з Києва, Павлограда, Кривого Рогу і Львова! Ви дуже старалися, адже всі ми знаємо як не просто бути хорошим статистом, від якого залежить 99% успішного тренінгу собаки! Особлива подяка Наташі з Павлограду, дуже професійно відпрацювала ця дівчина!
Ну і, звичайно ж, судді, які стажувалися, також дуже старалися і були уважні до всіх дрібниць, чітко і докладно описуючи кінологам їхні результати!
Хочу також подякувати за організацію всього заходу Олені Ткаченко та Анатолію Трубчанінову. Всі ми розуміємо, як це важко і як багато вимагає праці, а ти, Лєна, ще й зуміла встигнути здати випробування!
Ми отримали великий заряд мотивації для подальшої роботи і хотілося б, щоб такі заходи (можливо у вигляді загальних зборів кінологів-рятувальників) стали доброю традицією та проводилися регулярно!
А зараз результати київських кінологів-рятувальників.
Успішно пройшли тест на придатність до роботи собаки-рятуваьтника:
1.Ткаченко Олена і малінуа Пуля
2.Солодка Олена і німецька вівчарка Грим
3.Новіков Олександр і різеншнауцер Фрам
4.Смирнова Ольга і цвергшнауцер Ліка
5.Бібікова Ольга і эпаньол бретон Деа
6.Прокопенко Марина і королівський метис Ніка
7.Шевчук Віра і німецька вівчарка Роза
8.Туренко Юлія і лабрадор Нафаня
9.Холод Діана і бордер коллі Чилі
Пошук у природньому середовищі:
1. Новіков Олександр і різеншнауцер Фрам
2. Бібікова Ольга і эпаньол бретон Деа
Пошук на техногенному завалі:
1.Прокопенко Марина і королівський метис Ніка
2.Бібікова Ольга і эпаньол бретон Деа
3.Солодка Олена і німецька вівчарка Грим
Київська команда бажає всім успіхів, і до скорої зустрічі!
Ольга Смирнова